خواص تخم کدو
سبد خرید
تومان

متن سربرگ خود را وارد کنید

عرقیات ارسطو حائری🍃:

 

روغن تخم کدو

به ترتیب سرشار از پتاسیم، منیزیم ،آهن، کلسیم و مقدار قابل توجهی روی می باشد. خواص روغن تخم کدو:

1. افزایش قدرت باروری مردان

تخمه کدو منبع غنی از روی بوده که به بهبود کیفیت اسپرم و افزایش میزان باروری مردان کمک می کند، علاوه بر این تخمه کدو تنبل دارای آنتی اکسیدان و سایر مواد مغذی است که سطح تستوسترون در مردان را افزایش داده و باعث بهبود قدرت باروری مردان می شود.

2. سلامت پروستات یک انتخاب طبیعی و سالم برای سلامت پروستات برای مردان بالغ استفاده از روغن تخم کدو می باشد. تحقیقات نشان داده که تخمه کدو علائم هیپرپلازی خوش خیم پروستات یا وضعیتی که در آن غده پروستات بزرگ شده و می تواند باعث مشکلات ادراری شود را کاهش می دهد. مصرف این روغن همچنین می تواند نقش موثری در بهبود عملکرد سیستم ادراری داشته باشد. این اثرات شامل کلیه بخش های سیستم ادرار، کلیه ها، مثانه و مجاری ادرار می گردد. در ترکیب این روغن آمیخته مناسبی از اسید چرب های امگا-3 و امگا-6 وجود دارد که مزایای بسیاری برای سلامت پروستات دارد.

3. سلامت مثانه و سیستم ادراری: تحقیقات سال 2014 منتشر شده در مجله پزشکی سنتی و مکمل نشان می دهد عصاره روغن دانه کدو تنبل به طور موثر درمان اختلالات ادراری، به ویژه بالا آمدن مثانه اثرات درمانی دارد. بی اختیاری مثانه یا بیش ادراری و تحریک مثانه نگرانی بسیاری از مردم، به ویژه برای زنان در دوران بعد از زایمان و دوران پسا یائسگی می باشد. روغن کدو تنبل با تقویت ماهیچه هایی که تخلیه مثانه را کنترل می کند می تواند به جلوگیری از پرولاپس و بی اختیاری مثانه و تحریک مثانه، کمک نماید.

4. دیابت و قند خون درآزمایش های علمی ، روغن تخم کدو سطح قند خون را کاهش داده، آستانه تحمل قند خون را بهبود داده و میزان انسولینی که بدن تولید می کند را افزایش می دهد. منیزیم موجود در تخمه کدو می تواند قند خون را کاهش داده و به کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع دو کمک کند.

5. بهبود حافظه، سلامت روان و خلق و خو: روغن تخمه کدو تنبل برای بهبود خلق و خو و درمان افسردگی مفید می باشد. همه ما باید سلامت مغز و حالت ذهنی خود را در نظر بگیریم. روغن دانه کدو تنبل از چند راه به این امر کمک می کند ترکیب Cucurbita maxima ، موجود در این روغن حافظه را بهبود می بخشد، در حالی که تریپتوفان موجود درآن یک درمان علمی ثابت و موثر برای اختلال اضطراب اجتماعی است. بی خوابی نیز ممکن است توسط تریپتوفان موجود در روغن دانه کدو تنبل کاهش یابد، زیرا به راحتی در داخل بدن به سروتونین تجزیه می شود تا به شما یک خواب آرامبخش هدیه دهد.

همچنین روغن دانه کدو تنبل حاوی چربی های ضروری است که سوخت اصلی برای مغز شما است.

6. کاهش دهنده التهاب: جایگزین کردن چربی اشباع شده با چربی های سالم و غیر اشباع تاثیر زیادی بر مقدار التهاب بدن دارد. در واقع، یک مطالعه تحقیقاتی در سال 2015 نشان می دهد جایگزینی روغن تخم کدو در رژیم غذایی افراد مبتلا به بیماری های کبدی چربی غیرالکلی و آترواسکلروز (ایجاد پلاک در دیواره شریان ها) باعث کاهش اثرات این بیماری ها بر افراد تحت آزمایش شد. این ترکیبات از طریق یک فرایند که شامل تولید اکسید نیتریک می شود، اثرات ضد فشار خون و محافظتی را نشان می دهد، به این معنی که می تواند شما را از بیماری های قلبی و یا حملات قلبی محافظت کند. طبق تحقیقات منتشر شده در Climacteric، مجله انجمن بین المللی یائسگی این روغن همچنین فشار خون را در زنان یائسه کاهش می دهد.

7. خواص ضد سرطان: نتایج تحقیقات دانشمندان حاکی از آن است که روغن تخم کدو برای بهبود حال عمومی و سلامت بیماران سرطانی و یا کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان موثراست. اثرات استفاده از دانه کدو تنبل در کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان در زنان بعد از یائسگی اثبات شده است. در تحقیقات دیگری نتایج حاکی از ارزش تغذیه ای دانه های کدو تنبل برای پیشگیری و درمان سرطان سینه است. دانه های کدو تنبل همچنین ممکن است رشد سلول های سرطانی پروستات را کاهش داده یا مهار کند. برای کسانی که در حال حاضر برای سرطان درمان می شوند، روغن دانه کدو ممکن است پاسخی به مشکلات رایج باشد. یکی از عوارض درمان های رایج سرطان و آرتریت روماتوئید، بروز عوارض گوارشی و آسیب های آن بر روده کوچک می باشد که به دلیل مصرف داروهای خانواده متوتروکسات می باشد. خواص آنتی اکسیدانی این روغن به عنوان یک محافظ در مقابل این اثرات از آسیب های روده کوچک جلوگیری می کند.

8. موهای خود نگه دارید: مدیریت هورمون ها در یک رژیم غذایی سالم کلید توقف و یا معکوس کردن ریزش مو است ، طاسی با الگوی مردانه (و همچنین ریزش مو در بانوان) گاهی اوقات با سطح بالایی از هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) در ارتباط است. یکی از مواد شیمیایی گیاهی در روغن کدو ، بتا سیسترولست، که در یافته های محققین می تواند از تبدیل تستوسترون به DHT جلوگیری کند. روغن کدو تنبل شامل دلتا -7- استرول (delta-7-sterol) است که DHT را از طریق مکانیسم های مختلفی متوقف می کند. با توجه به اثرات این مواد شیمیایی به می توان روغن کدو را به عنوان یک درمان برای ریزش و رویش مجدد مو به حساب آورد. در یک تحقیق صورت گرفته که در آدرس https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4017725/ در دسترس می باشد، گروهی از مردان که مدت 24 هفته روزانه 400 میلی گرم از روغن تخم کدو مصرف کردند 40 درصد رویش موی بیشتری نشان داند.

9. سلامت و محافظت چشمان شما: روغن تخم کدو حاوی سطح بالایی از زیگزانتین، یک آنتی اکسیدان است که ثابت شده است برای محافظت از چشمان شما در مقابل اشعه ماوراء بنفش و آسیب های نور آبی رنگ موثراست.

میزان و الگوی مصرف: یک تا دو نوبت در روز هر بار یک گرم یا 10 تا 15 قطره

دستورالعمل مفید برای افرادی ک پروستات دارند

به این ترتیب میباشد . ۲۰ عدد عناب نیم شکسته ۱۵ عدد سپستان ۴تا قاشق پودر گیاه خارشتری را در یکونیم لیوان عرق خارشتر جوشاتده تا ب اندازه ی لیوان شود بعدصاف کردهو ۴ تا انجیر را داخل ان خیسانده و بعد غروب افتاب ب مدت ۲ساعت وقت دارند استفاده کنند صبح ناشتا اول ی لقمه نان خورده بعد ی لیوان عرق بید را اهسته نیل نمایید بلافاصله ی مشت تخم کدو خام را جوییده هر شب بیضه ها را با روغن سیاهدانه چرب کنید

پاسخ دهید